Web Yazılım ve
Tasarım

Öne Çıkan Özellikler

Size Özel
Hızlı ve Esnek
Güvenli ve Stabil
Özgün ve Modern

Proje
Sürecimiz

Sizi Dinliyoruz
Araştırıyoruz
Sunuyoruz
Geliştiriyoruz

Her İhtiyaca Yönelik Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi
Hazır Web Sitesi
Responsive Web Tasarım

Web tasarım Hizmeti Almadan Önce Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarım kısaca; grafik görseller ve metinler aracılığıyla  bir web sayfasının düzenlenerek, ziyaretçilerin erişimine uygun bir arayüz haline getirilmesi işlemidir. Bu işlemi yapan kişilere web tasarımcısı denildiği gibi bu alanda faaliyet gösteren, birden fazla web tasarımcısını bünyesinde barındıran, web tasarım ajansları da mevcuttur

Web tasarım kısaca; grafik görseller ve metinler aracılığıyla bir web sayfasının düzenlenerek, ziyaretçilerin erişimine uygun bir arayüz haline getirilmesi işlemidir. Bu işlemi yapan kişilere web tasarımcısı denildiği gibi bu alanda faaliyet gösteren, birden fazla web tasarımcısını bünyesinde barındıran, web tasarım ajansları da mevcuttur

Web sitesi tasarımı oluşturulurken sitenin mümkün olduğunca çok sayıda ziyaretçi tarafından kolayca bulunabilmesi amaçlanmalıdır. Google, Yandex, Bing , Yahoo gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda bulunması ziyaretçi sayınızın yüksek olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle sitenizin SEO ( Search Engine Optimisation) yani arama motoru optimizasyonunun iyi tasarlanmış olması gerekmektedir. Daha fazla internet kullanıcısına ulaşabilmek için web sitenizin mobil cihazlara uyumlu olması da önemli bir detaydır. Web sitenizin özgün içeriklerle düzenlenmiş olması SEO performansının yüksek olmasını sağlayacaktır. Web Sitesi Tasarımı yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer unsur site güvenliğidir. Sitenizin istenmeyen ellere geçmesi hem ekonomik açıdan hem marka değeri açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Web tasarım firmaları seçilirken en başta dikkat edilmesi gereken husus, firmanın bu konudaki yetkinliği ve tecrübesi olmalıdır. Bu konuda önbilgi edinilmesi de ancak web tasarım firması tarafından tamamlanmış diğer projelere göz atmakla mümkün olabilir. Çalışmalara başlandıktan sonraki süreçte web tasarım firmasıyla iletişimin sağlıklı ve güçlü olması ortaya çıkacak sonucun istenen kalitede olmasına da katkıda bulunacaktır. Planlı ve titiz çalışmayı gerektiren web tasarım aşamasında, firmanın belirlenen sürede web sayfasını tamamlayıp teslim edebilir kabiliyette olmasına dikkat edilmelidir. Elbette her işte olduğu gibi henüz taslak aşamasında web tasarım firmasının şeffaf şekilde belirli bir fiyat sunması da bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Web sitesi tasarımı, öncelikle düzenlenme amacına uygun ve ilgili kitlenin ihtiyaçlarına cevap verebilir nitelikte olmalıdır. Web sitesinin istenen mesajı basit şekilde vermesi; gereksiz detaylarla ziyaretçilerin dikkatlerinin dağılmasına neden olmaması gerekir. Bu noktada görseller ve metinler dikkatlice seçilirken, pop-uplar konusunda da hassas olunmalıdır. Renk düzeni, metin ve görseller amaca yönelik olarak seçilmeli, verilmek istenen mesaj doğru şekilde vurgulanmalıdır. Bunların yanı sıra site içeriklerinin, başka sitelerden kopyalanmasının SEO konusunda olumsuz etki yaratacağı göz ardı edilmemelidir. Web sitesi tasarımında temel amaç mümkün olduğunca çok ziyaretçiye ulaşıp, istenen mesajın iletilmesi olmalıdır .

Basit bir web sayfasının tasarımı ortalama 1 ay sürmekle beraber, istenen çalışmanın niteliğine göre bu süre 6 ay ya da daha uzun bir tarihe yayılabilmektedir. Web tasarımı yapılırken arayüz ve içerik kadar web sitesinin güvenliği ve SEO performansı da önemli hale gelmektedir. Web sitesi tasarımı yapılırken kullanıcılara en uygun hizmeti sağlamak için defalarca web sitesinin test edilmesi söz konusudur. Bu nedenlerle web sayfası tasarımında süre, beklentiye ve istenilen projeye göre değişkenlik gösterebilir.

Hazır web sitesi yaptırırken her işte olduğu gibi ortaya çıkacak sonucun istenen performansı verip veremeyeceği göz önüne alınmalıdır. Projeye başlamadan önce amaç ve hedef kitle belirlenerek bu yönde yardımcı bir taslak oluşturulmalıdır. Hazır web sitesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur; web sayfasının mümkün olduğunca özgün nitelikte olması gerekliliğidir. Ziyaretçilerin ilgisini ve dikkatini çekmeyecek bir web sayfası işlevini yerine getiremeyebilir. SEO açısından iyi planlanmamış bir web sayfası tasarımı arama motorlarında üst sıralarda gözükmeyeceği gibi hedef kitleye de ulaşamayacaktır.