LinkedIn-Reklam
helloworld
Temmuz 04, 2022 Dijital Reklamcılık 0 Comment

LinkedIn Reklam Modelleri

B2B (business to business) işletmeden işletmeye yapılan e-ticaret modelidir.B2B hedef kitlesi için en uygun mecra Linkedin olduğu bilinen bir gerçektir .Linkedin şuan büyük bir profesyonel iş ağı noktasındadır. Linkedin’de hedef kitleme nasıl ulaşırım? Nasıl harekete geçerim? diye düşünüyorsanız bunun cevaplarından birisi “Linkedin Reklamları” olacaktır. Linkedin reklamlarında tıklama ve görüntüleme üzerine reklam ücretlendirmeleri yapılmaktadır.

Peki sizin için en uygun Linkedin reklam modeli hangisi? O zaman birlikte Linkedin reklam modellerine bakalım.

Metin Reklamları

Linkedin’de hem işleyiş hem şirket hem de profil sayfalarının üst bölümünde ve yan bölümünde çıkmaktadır. Genel olarak sayfa başına 4 adet olurlar. Sadece metne dayalı reklam türüfür.Hedef kitleniz, ana sayfasını kontrol ederken reklamınız dikkat çekecektir.

Dönen Reklamlar

Dönen reklamlar, farklı türleri/hizmetleri aynı anda tanıtmak için kullanılıyor. Dönen görseller sayesinde hikayeleriniz somutlaşır ve kitlenizi hem masaüstü hem de mobil cihazlarda markanızı tanımaya teşvik eder.

Banner Reklamları

Banner reklamlarında görsel kullanımı dikkat çekmede oldukça önemli bir rol oynuyor.Tüm pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, banner kampanyalarının başarısı da reklam öğesi kalitesine bağlıdır. En iyi banner reklamlar ilgi çekici, iyi zamanlanmış ve kişiselleştirilmiş olanlardır.

Sponsorlu İçerik

Hedef kitlenizin içinde bulunan kullanıcılara reklamınız LinkedIn akışı üzerinde normal bir gönderi gibi gösterilir. Eğer ilgi çekici bir görsel ve metin kullanıyorsanız oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sponsorlu Inmail

Linkedin sponsorlu InMail, reklam verenlere linkedin kullanıcılarına e-mail ile ulaşma imkanı veren bir uygulamadır. Bu sayede ulaşmak istediğiniz hedef kitleye nokta atışı yapabilirsiniz.Linkedin sponsorlu InMail çalışmaları ile atılan mailler hedef kitlenin mail kutusunda spam durumuna düşmemektedir. Bunun sebebi ise linkedin tarafından bu mail çalışmaları belirli bir zaman aralığına göre yapılmaktadır. Bu da markalar için büyük bir avantajdır.Reklam kampanyasını nasıl oluşturacağınıza bir bakalım.

Amacınızı Belirleyin

Amacınızı belirleyin.Örneğin şirketinizin marka bilinirliğini mi artıracaksınız yoksa yeni açtığınız web sitenizin reklamını mı yapacaksınız? Paylaştığınız postları Linkedin’de daha fazla şirket yöneticisine mi göstermeyi hedefliyorsunuz yoksa şirket İK’larına InMail göndererek şirketinizin hizmetleri hakkında bir toplantı mı almayı hedefliyorsunuz?

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Linkedin reklamları diğer sosyal medya platformlarında paylaşılan reklamlardan daha maliyetlidir. O yüzden doğru hedef kitle seçmek oldukça önemli. Amacımızı ve hedef kitlemizide belirlediğimize göre, https://business.linkedin.com/marketing-solutions/ads bu linkten reklam kampanyanızı oluşturacağınız siteye geçebilirsiniz.

Açılan sayfanın sağ üst köşesinde “Reklam Oluştur’a” tıklayın.

Bilgilerinizi Eksiksiz Doldurun!

Öncelik bir hesabınız yoksa, hesap açmak seçeneğine tıklayıp hesabınızı oluşturabilirsiniz.Daha sonra “Kampanyalar/Reklamlar” kısımlarını da eksiksiz bir şekilde amaçlarınıza ve hedef kitlenize uygun bir şekilde doldurduğunuzda reklamınızı paylaşılmaya hazır demektir.